top of page
  • Magda Astrologia9

Uran kontra księżyc

Nieharmonijne aspekty tranzytującego Urana do Natalnego KsiężycaNajbardziej delikatnym, i kruchym obiektem jest Księżyc. Księżyc to nasze poczucie bezpieczeństwa , miejsce w którym chcemy być zaopiekowani, nasza wrażliwość, i nasz najczulszy punkt. Miejsce, w którym znajduje się nasz urodzeniowy Księżyc, bardzo dużo o nas powie, również o naszych najsłabszych miejscach , uderzonych celnie, sprawi najwięcej bólu i przykrości, dlatego wszystkie tranzyty planet wolnobieżnych, w negatywnych aspektach , takich jak kwadratura, opozycja lub kwinkunks ( osobiście używam też mniejszych aspektów , takich jak półkwadratura ) spowodują największe poczucie zagrożenia)Uran, elektryzujący, przeszywający, nagły. Jego motto to “ za wolność Wasza i Naszą , albo śmierć”. W pozytywnych aspektach, może przynieść uwolnieni od toksycznych, krępujących naszą wolność okoliczności lub ludzi, Niestety w negatywie, Może impulsywnie zdecydujemy się np na zerwanie relacji, ale nie będziemy wiedzieć co dalej, możemy poczuć że tracimy grunt pod nogami. Ważną informacją również jest czas obiegu Urana, jest to 84 lata , co oznacza że jakiekolwiek przejście ( tranzyt), będzie trwał dość długo ( Pluton 258 lat ),Pomysł na ten blog wzięłam z obserwacji tych tranzytów , ale również prywatnych doświadczeń , gdzie mogę mieć porównanie , ponieważ doświadczyłam też , negatywnych tranzytów Plutona do księżyca, i choć to Pluton jest uznany za, najbardziej “ brutalnego “ , to właśnie tranzyt Urana wprowadził w moje życie największy chaos, podkopując moje poczucie bezpieczeństwa i egzystencji, i to choć na tranzycie Plutona miałam koszmary z zombie w roli głównej, i się bałam, to na tranzycie Urana czuje się bardzo często zakłócenie w funkcjonowaniu psychiki, niemożność uporządkowania spraw osobistych, i każdy ma szansę tego doświadczyć, i przeciwieństwie do Plutona nie daje siły do poniesienia się z niemocy. On rozkłada na łopatki, a porównując ten tranzyt opisowo, dla osób zajmujących się ezoteryką i rozwojem , można to porównać do nieharmonijnych czakr podstawy i sakralnej, tych odpowiadających za najbardziej prymitywne potrzeby, ale bez tych podstaw górne czakry też nie mogą sprawnie funkcjonować.


Osoby z którymi podejmowałam ten temat były zgodne że , właśnie tranzyty Urana do urodzeniowego Księżyca, siały największe spustoszenie w psychice, wykopały najgorsze lęki egzystencjalne. Jedni się bali że, już nigdy nie będą chodzić , inni mieli ataki paniki i duszności, jeszcze inni bali się śmiertelnych i nieuleczalnych chorób , i choć ich strach dotyczył czego innego, Księżyc znajdował się w innych znakach i domach, to mieli jeden punkt wspólny, Uran dotykający najczulszego punktu , Księzyca. Wszyscy jak jeden mąż , zgodnie mieli problemy emocjonalne, dotykające najgłębiej skrywanych lęków, jedyne co mogli zrobić to przetrwać, medytować i starać się nie działać impulsywnie, dużo medytować, niektórzy też odczuwali potrzebę wspomagania się środkami farmakologicznymi, również tymi wspomagającymi sen, bo jak tu spać spokojnie, skoro jesteśmy nieustannie smagani elektryzującym uranicznym biczem.


Uran to nie tylko negatywne historie, ale potrafi przynieść wiele dobrego, daje dużo odwagi do bycia sobą, choć ludzie mogą nas postrzegać jako nieobliczalnych. W pozytywnych aspektach, pozwoli zerwać więzy toksyczne krępujące, ale niestety nie w negatywnych aspektach do księżyca, i nie należy się bać każdego aspektu, ba , w ogóle nie należy się bać, tylko trzeba zrozumieć, a sama wiedza i świadomość pozwoli wyciszyć nieco skołatane nerwy, bo chyba najgorzej jest w momencie kiedy, się coś dzieje , a my nie wiemy dlaczego i kiedy ewentualnie kiedy skończy się zła passa.


Położenie planet można sprawdzić w astro.com, choć ja osobiście korzystam ,z pełnej wersji Uranii, która można też pobrać w wersji demo, gdzie podróżując wstecz tranzytami ,można zrozumieć podłoże naszych historii które nakreślił dla nas kosmos


4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Moja recenzja kart autorstwa Krystyny Wojnar

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid034jh48dcCFws9X8NQHuQAet1ivwYhSbwmsNuLgnfq1SWJrccxLL6C1ZxkTvhcWpdgl&id=100081182082375

Comments


bottom of page