top of page
  • Magda Astrologia9

Progresje sekundarne

PROGRESJE SEKUNDARNE
Jedyną pewną w życiu jest zmiana , dlatego jedną z technik astrologii urodzeniowej i prognostycznej są progresje sekundarne, pokazujące naszą gotowość na zmiany i podejmowanie działań, a także trwałe zmiany w naszym ciele i wyglądzie zewnętrznym, proces naszej ewolucji, i naszego przejawiania .


Praktycznie wygląda to tak że obserwujemy ruch planet osobistych ( szybkobieżnych ) do 3 miesięcy po urodzeniu nowego stworzenia, jak również przedsięwzięcia , ponieważ każda nowa elekcja ( nowe wydarzenie) jest traktowane na równi z narodzinami nowego osobnego bytu. Proces wygląda tak jakby kolejne 90 dni po urodzeniu , odpowiadały latom/rokom naszego życia. Jeden dzień to jeden rok w przyszłości, z tego właśnie powodu najważniejszymi graczami są planety osobiste/szybkobieżne , ponieważ społeczne i pokoleniowe albo nie robią najmniejszego ruchu , lub ten ruch jest absolutnie niezauważalny .Skoro jeden dzień to jeden rok , to możemy się spodziewać że nasze słońce nie pozostanie na zawsze w tym samym znaku w którym przebywało w momencie naszych narodzin . To jest kolejny powód dlaczego nie zawsze udaje nam się zidentyfikować z solarnym znakiem zodiaku, a każde przejście słońca progresywnego do nowego znaku zodiaku przepowiadają często niesamowite, nie zawsze przyjemne wydarzenia, ale na pewno mocno odczuwalne, i na pewno nie da się tego przegapić.
Ja urodziłam się ze słońcem w 22 stopniu znaku strzelca, po 8 latach moje słońce emigrowało na granicę strzelca i koziorożca, i sama presja jaką odczuwałam była mocno koziorożcowa, i pozostało tam przez 30 lat, dzięki temu z wesołego rozbrykanego strzelczyka , mogłam przekonać się jak to jest być koziorożcem , co to jest hierarchia, co wcale nie oznacza że moja strzelecka natura poddała się bez walki , bo wierzgałam strzeleckimi kopytkami równo, ale przez 30 lat nabrałam dużo cech koziorożca, dlatego nic mnie tak nie grzeje jak mówienie że “ jakoś to będzie” , a wszystkie kwity mam idealnie poukładane, a wszystko zgodnie zawsze z literą prawa :) . Teraz od 2 lat moje progresywne słońce jest już w znaku wodniku, a uścisk koziorożca zelżał , choć cech nabrane na pewno nie zniknęły , ale w tym momencie , zwłaszcza że moje słońce jest jeszcze w dwadasamsie ( o tym będzie w innym artykule bo temat ciekawy) wodnika, podkręcając na max cechy wodnika , zaczęłam nabierać cech wodniczych, a moją ulubioną jest bardzo wąski specyficzny krąg znajomych, totalnie przestało mi zależeć żeby pasować , zrobiła się ze mnie totalna rewolucjonistka, zgodnie z wodniczym powiedzeniem “ Za wolność waszą i naszą , albo śmierć”.I tak oto moje progresywne ogniste słoneczko dotknęło 3 żywiołów , urodzeniowego ognia, koziorożcowej ziemi , a teraz zaczynam przygodę wg mojej opinii z najciekawszym znakiem, powietrznym wodnikiem. Nie możemy też zapomnieć również o 3 różnych jakościach , urodzeniowej zmiennej , koziorożcowej kardynalnej i teraz wodniczej stałej. ( jak widać mam jeszcze o czym pisać :) )


Przypomnijmy sobie co się działo w momencie kiedy nasze słońca zmieniały znaki zodiaku , i jak my sami zmieniliśmy swój sposób bycia ..


Progresywny księżyc porusza się o wiele szybcje , oczywiście odpowiada to czasowi rzeczywistemu , dlatego w jednym znaku przebywa około 2,5 roku ale pełny cykl, jest przybliżony do cyklu saturnowego 27/28 lat, i możemy przeżyć kilka takich pełnych cykli , a sięgając pamięcią wstecz , możemy przewidzieć jak będziemy reagować w danym cyklu .


Myślę że każda z planet osobistych progresywnych zasługuje na osobny artykuł , a dzisiejszy potraktujemy jako wprowadzenie, ponieważ chcę żebyście wiedzieli że nawet horoskop przewiduje zainy charakteru , a jedyną pewną w życiu jest zmiana , dlatego nigdy w interpretacji nie pomijam progresji sekundarnych , nakładając również na nie bieżące tranzyty , i zawsze absolutnie porównuje aspekty z horoskopem natalnym, dzięki temu wiem też jak zareagujemy na bieżące wydarzenia , lub co sami jesteśmy w stanie sami sprowokować , a aspekty między horoskopem natalnym a progresywnym , zwłaszca kwadratury mogą pokazać czy zmiany będą wymuszone przez czynniki zewnętrzne , czy też będą przyjemne przy pozytywnych aspektach takich jak sekstyl , który jest moim ulubionym i motywującym, a nie tylko ułatwiającym jak trygony.


W następnych artykułach będę chciała przybliżyć wam światła w znakach progresywnych w znakach

Zapraszam


9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Moja recenzja kart autorstwa Krystyny Wojnar

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid034jh48dcCFws9X8NQHuQAet1ivwYhSbwmsNuLgnfq1SWJrccxLL6C1ZxkTvhcWpdgl&id=100081182082375

Comments


bottom of page