top of page
  • Magda Astrologia9

Pluton Kontra Prozerpina

Pluton kontra ProzerpinaPlutona nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba.W astrologii współczesnej jest jedynym władcą skorpiona i 8 domu, cykl 258 lat.

Planeta karłowata , odkryty w 1930 roku, zepchnięty z panteonu planet , tak jak Hades przez Zeusa 24. 08. 2006 r. Bo trzeba pamiętać że, planety ściśle są powiązane z mitologią , a odpowiednikiem Plutona jest nie nikt inny jak pan podziemia, Hades. Pan śmierci , ale też bogactw ukrytych ( Pluton z greckiego znaczy bogactwo),choć odkrywca tej planety , a raczej jego wnuczka zupełnie co innego miała na myśli , tj sympatycznego pieska Pluto ( cóż za zbieg okoliczności )


Aby dostać się do planety zmarłych , trzeba było przeprawić się przez Styks, na takie same “ niebezpieczeństwa “ narażają nas tranzyty Plutona, które wymagają przemiany aby zrozumieć inny wymiar i dokonać koniecznych zmian , często bolesnych , ale Pluton daje siłę żeby je pokonać .Prozerpina , nowa i jedyna władczyni byka i domu drugiego wg astrologii współczesnej,, cykl 557 lat , przez niektórych nazywana Eris, ale my zostańmy przy Prozerpinie . I ona ma swój odpowiednik mitologiczny , a jest nią córka Demeter ( Ceres ) ,Kora, uprowadzona i poślubiona wbrew woli matki Demeter , bogini ziemi i płodności , urodzaju ,, ziemi uprawnej zbóż i rolnictwa , przez pana podziemi Hadesa / Plutona. W następstwie tych czynów matka ziemia, Demeter, karała ludzi głodem , i katastrofami.I oto dwie najwolniejsze planety spotkały się na niebie, wg mojej opinii w najbardziej nieharmonijnym aspekcie , kwadraturze. Obecnie jest między nimi aspekt aplikacyjny tzn że dopiero na siebie nachodzą, że punkt kulminacyjny przedstawienia dopiero jest przed nami , a nam sam szczyt trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. a sam proces będzie długotrwały, bo oprócz tego jak wcześniej wspomniałam że,, te obie planety są wolnobieżne , to w dodatku Pluton wchodzi w retrogradację czyli porusza się w ruchu wstecznym . Pisząc akurat o tych dwóch obiektach, dokładnie w takiej konfiguracji, tylko jedna myśl mi przychodzi na myśl NIEUCHRONNY .Ostatnie ( oczywiście nie z ostatniego tygodnia ) wydarzenia , a raczej katastrofy klimatyczne , jak również ekonomiczne , bo nie można zapomnieć że obie planety odpowiadają i za bogactwo surowców .

Niestety w ostatnim czasie, mimo nieco lepszych prognoz, wciąż możemy obserwować różnego rodzaju kryzysy gospodarcze , ale i globalne, takie jak susze czy pożary . Zupełnie nieprzewidywalne , ale bardzo niebezpieczne , zubożające , niszczące plony , powoduje jeszcze większy głód , brak wody i niestety dokłada to kolejną cegiełkę do katastrofy ekonomicznej. Hossa się skończyła, a matka ziemia buntuje się przeciwko nadmiernej jej eksploatacji, i braku szacunku , a przede wszystkim wdzięczności za to co nam ofiarowano. Tony śmieci w rzekach, smog , wyginięcie flory i fauny , a to wszystko naszymi ludzkimi rękami . Już sam czas odkrycia Prozerpiny zbiegł się z powolnym wyczerpaniem surowców naturalnych , i zmian klimatyczny , właśnie nasilających się wraz z uściśleniem się aspektów naszych bohaterów.


W obecnych czasach ten kto ma wszelkiego rodzaju rudę , może dzierżyć berło , jak pan podziemia, surowy Pluton. I tak naprawdę widać co się dzieje na rynkach światowych , podwyżki cen gazu , węgla i tego wszystkiego co jest wydobywane. Ceny szaleją , jednostki się bogacą a ludzie tracą swoje pieniądze żeby móc zapewnić przynajmniej minimalny komfort.Obecne wydarzenia i kwadratura tych planet , przypominają mitologiczny konflikt , obrażonej bogini. Jesteśmy rozszarpywani przez dwie potężne siły, podstawowe prawo natury , że nic nie jest za darmo , że za eksploatację należ często słono zapłacić, i konieczne są zmiany które nie chcieliśmy wprowadzić po dobroci , to teraz Pluton wprowadza je siłą .


Warto jest zrozumieć lekcję wcześniej, ratować co się da, warto jest wdrożyć nowe systemy , ponieważ Pluton nie toleruje półśrodków a i sama Persefona jest nieprze błagana . Na razie też nie widać końca bessie ekonomicznej , co będzie powodowało znaczne zubożenie , zmieńmy coś sami, zanim zostaniemy do tego bardzo brutalnie zmuszeni


5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Moja recenzja kart autorstwa Krystyny Wojnar

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid034jh48dcCFws9X8NQHuQAet1ivwYhSbwmsNuLgnfq1SWJrccxLL6C1ZxkTvhcWpdgl&id=100081182082375

Comments


bottom of page