top of page
  • Magda Astrologia9

Merkury w ruchu wstecznym


Czym jest retrogradacja?


Retrogradacja to ruch ciała niebieskiego które okresowo porusza się w kierunku przeciwnym aniżeli pozostałe ciała niebieskie. Z naszego układu jedynie księżyc i słońce nie przechodzą w ruch wsteczny ( węzły księżycowe nie są ciałami niebieskimi). Retrogradacja planet osobistych ( szybkobieżne , najbliżej słońca)

Merkury zwykle retrograduje trzy razy do roku

Wenus co około pół roku

Waleczny Mars raz na 22 miesiące


I tak ich ruch jest bardziej dynamiczny aniżeli planet społecznych ( Saturn, Jowisz) ,czy pokoleniowych ( Uran , Neptun, Pluton) , również ich pobyt w ruchu wstecznym , czy stacjonarnym trwa zdecydowanie krócej aniżeli całej reszty , co oznacza że wpływ tych planet nie jest tak wyrazisty i długofalowy jak tych pozostałych, zwłaszcza pokoleniowych ( Pluton 260 lat pełny obrót ).


Generalnie spoglądając okiem astrologa na horoskop prognostyczny , większa uwagę przywiązujemy właśnie do pozostałych planet, ponieważ ich wpływ jest mocniejszy , wydarzenia prognozowane przez nie są trwalsze, jednak bardziej znaczący wpływ na naszą przyszłość .


Jest też wiele osób urodzonych podczas jednej z wielu retrogradacji ( Anna Jantar , marka sama w sobie) , tym bardziej Merkurego , ponieważ to jedna z najczęstszych retrogradacji , jak również nasze horoskopy progresywne ( o tym następnym razem ) w przyszłości mogą zawierać elementy retrogradacji jednej z planet, i jak widzimy jest to zjawisko powszechne, i wcale nie jest tak nadzwyczajne jak jest pokazywane .To teraz przejdźmy do pozycji Merkurego , żeby potem połączyć te dwie rzeczy .Złotousty , szybkonogi Merkury . Komunikatywny posłaniec Boży , straszny oszust , ale i złodziej. Bóg handlu , zysku , kupiectwa ale i celników , za jego odpowiednik w mitologii greckiej uznajemy Hermesa . Merkury w naszym horoskopie patronuje znaku Bliźniąt i domowi trzeciemu , i dodatkowo mówi o naszej edukacji , ale tej podstawowej , gimnazjalnej , jak również podróże ale te krótkie . Pokazuje naszą umiejętność pisania, wysławiania się. Bardzo daleka jestem od prób zmierzenia inteligencji patrząc na położenie merkurego . Niestety sam merkury bez wsparcia bywa powierzchowny i chaotyczny , nie potrafi skupić się dłużej na jednym elemencie,i zaraz pędzi na dalsze poszukiwania .


Jest planetą ciągłej wymiany , informacji , słów , idei,

emocji ,materii , pieniędzy.Teraz połączmy dwa elementy jakim są retrogradacja i znaczenie merkurego , równa się mały chaos informacyjny , co nie oznacza wielkiej długofalowej katastrofy , i nie powinniśmy się tego bać, tylko w tych dniach uważać żeby @ wysłany do przełożonego , był zaadresowany akurat do niego . Mogą nas spotkać drobne problemy techniczne , ale nie powinniśmy rezygnować z wielu aktywności , tylko zdecydowanie bardziej uważać i się skupić.


Wiele dobrze prosperujących firm powstało właśnie w retrogradacji merkurego , między innymi Amazon. Zostały również zainicjowane aktywności lotów kosmicznych takie jak Stacja salut, powstawały banki ( bank spółdzielczy) rodzili się sławni ludzie , i to wszystko działa po dzień dzisiejszy. Wiele milionów osób zakupuje w tym czasie sprzęt elektroniczny( ja też) , i nie wiadomo mi nic o nagłych olbrzymich ruchach reklamacyjnych tegoż oto sprzętu, i to wszystko się dzieje podczas retrogradacji merkurego . Ja sama założyłam swoją małą działalność gospodarczą podczas retrogradacji , i moja mała działalność świetnie prosperuje do tej pory , a oparta jest właśnie na komunikacji i na handlu.


Świat idzie dalejJednym z ważnych elementów jest fakt jak ten ruch planet oddziałuje na nasz indywidualny horoskop urodzeniowy, jakie robi w danym momencie aspekty , co tranzytuje , wtedy mając te dane mamy pełny obraz sytuacji , i tylko wtedy możemy skutecznie prognozować wydarzenia

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Moja recenzja kart autorstwa Krystyny Wojnar

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid034jh48dcCFws9X8NQHuQAet1ivwYhSbwmsNuLgnfq1SWJrccxLL6C1ZxkTvhcWpdgl&id=100081182082375

Comments


bottom of page