top of page
  • Magda Astrologia9

Mój Neptun

Zaktualizowano: 8 maj 2023Mój NeptunGazowy olbrzym, jedna z przedostatnich planet w układzie słonecznym wg astrologii, ponieważ unia astronomiczna przestała uznawać Plutona za planetę , stał się planetoidą , choć dla nas astrologów wciąż jest dumną planetą.


Neptun został odkryty 23.09.1846 , a jego odkrycie wiąże się z wydarzeniami jak pierwszy raz użycie narkozy, najpierw 30.09 przez dentystę , a potem 16.10 w Bostonie , jako środek uśmierzający ból , podczas operacji chirurgicznej ( Neptunowy haj :) ), 21.12 pierwsze wykorzystanie eteru w Londynie w czasie zabiegu.

Doprawdy zbieg okoliczności , ponieważ Neptun patronuje wielu rzeczom również przypisywane mu jest uzależnienie , często wydarzenia nazywane są neptunową mgłą, dlatego dom 12 którego jest naturalnym władcą ( astrologia współczesna zrobiła miejsce na królowanie nowo odkrytych planet , bez współdzierżenia berła ze starymi władcami ), domu w którym jest więcej tajemnic niż wiadomych, w domu w którym jest więcej niepewności niż twardego stąpania po gruncie, w domu w którym chowają się trupy w szafie, i czasem z niego wypadają robiąc wielkie zamieszanie .

Neptun Też patronuje znakowi ryb, uważanego za rozlazły, niezdecydowany, miękki, płaczliwy, przewrażliwiony, ale też bardzo empatyczny, troskliwy i delikatne. Przypisywane mu są również, różnego rodzaju używki, uzależnienia, i wszystko to co jest z tym związane, po nikt tak cudownie nie rozpuszcza jak Neptun.

Kolejnym Neptunicznym elementem jest rozwój duchowy, mistycyzm, intuicja, świadome sny, i możliwość zajrzenia na tę drugą stronę, tak bardzo pożądana przez wszelkiego rodzaju ezoteryków, ponieważ silny Neptun, oprócz wiedzy daje nam po prostu talent . Z doświadczenia wiem, że ludzie z silnym domem neptunowym, bardzo często widzą zmarłych, choć przy trudnych aspektach , niekoniecznie są z tego zadowoleni.


Sama jestem posiadaczką Neptuna w stellum ,ze słońcem i Mercury, orba 2 stopnie( orba to odległość planet od siebie), i mam przyjemność obserwować jeszcze inne talenty Neptuna, takie jak ,I tu uwaga, kłamstwo. Neptunicy często mijają się z prawdą, i mają niesamowity talent, do przekonywania ludzi do swoich racji, a wchodząc w nowe środowisko, udaje im się przyjmować postawę, mówiącą “ ja jestem od was, Ja jestem swój” , dzięki temu ludzie bez problemu ufają Neptunikom, a na przykład do ludzi mocno plutonicznych, mają ogromny respekt i strach.


Natalnie Czyli urodzeniowo, miałam Neptuna w czwartym domu, i raczej nie zdarzało mi się, powiedzieć prawdy, zwłaszcza mojej rodzicielce, zawsze załatwiałam z nią sprawy bardzo polubownie, nie do końca szczerze, tak żeby wyjść na swoje. Po relokacji, Neptun przesunął się do domu piątego, i teraz okłamuję dzieci, które mnie uwielbiają, nigdy nie idę z nimi do zwarcia, zawsze wszystko załatwiam ugodowo, zawsze je czaruje, co nie oznacza że ustępuje, ale i tak wychodzę na swoje.


Ostatnia sytuacja Kiedy moja córka, już nie chcę chodzić spać, zgodnie z harmonogramem, zamiast jej to nakazać, zaczęłam opowiadać, jak to jest w kolejnej klasie wyżej, jakie trzeba spełniać predyspozycje. Po czym moje dziecię, bardzo szybko i bez dyskusji, zabrało się do swojego łóżeczka, powiedziało dobranoc, bez zbędnych spięć , wszyscy byli zadowoleni. Takich sytuacji mogę mnożyć. Ludzie mnie lubią, i nie jest to wcale, zasługą mojej introwertycznej i Wenus, bo ona nie jest zbyt sympatyczna, a wchodząc w nowe środowisko, mam niesamowity talent nie tyle aklimatyzacji, ale bardzo szybko, osiągam akceptację środowiska w które wchodzę, i ludzie bardzo szybko uważają mnie za swoją. Takie sytuacje obserwuję u ludzi z silnym Neptunem, tylko czasem trudno się przyznać, że to nie tylko mało rozwojowe, ale i bardzo przyziemne, i mało chwalebne.

Tranzyty Neptuna też do łatwych nie należą, i mimo tego że mam go dość silnego, że go rozumiem, w przeciwieństwie do Urana, tranzyt ten przyniósł mi rozpuszczenie kości, osteoporozę i to miłe nie było.


Zwykle tranzyt przez 6 dom, bądź z elementami powiązanymi z szóstym domem, może przynieść różnego rodzaju, choroby przewlekłe, takie których leczenie zajmie trochę czasu ,z uwagi na to że Neptun ma cykl 176 lat, Sam tranzyt szybki nie będzie, biorąc pod uwagę również retrogradacje( ruch wsteczny ), dlatego warto uzbroić się w cierpliwość.


To na tranzycie Neptuna ,opozycji do Księżyca urodzeniowego, który znajduje się w domu 12, przyszło mi pożegnać się na zawsze, z moją ukochaną babcią, bo Neptun to też dziadkowie, a mój urodzeniowy w czwartym domu, Mówi również o tym, że główny wpływ na moje wychowanie, mój autorytet, była moja ukochana babcia.Bardzo często, tranzyty Neptuna przynoszą osłabienie, zmęczenie, rozkojarzenie ( pozostałe elementy takie jak domy, planety , władcy , progresje, pomogą uściślić znaczenie ),dlatego warto zadbać o dobry sen, wypoczynek, i być dla siebie nieco łaskawszym .


11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Moja recenzja kart autorstwa Krystyny Wojnar

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid034jh48dcCFws9X8NQHuQAet1ivwYhSbwmsNuLgnfq1SWJrccxLL6C1ZxkTvhcWpdgl&id=100081182082375

댓글


bottom of page